Akrep Burcu En İyi On Özellik

Akrep burcunun en iyi özellikleri nelerdir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizler için burçlar arasında en sadık, en iyi sır tutan ve bağlılığı ile dikkat çeken burç olan akrep burcunu ayrıntısıyla inceledik. Öncelikle akrep burcu olan kişilerin 24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğduklarını bilmelisiniz. Yani Dünya’nın ısınmasını sağlayan hayat kaynağı güneşimiz 24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında Akrep Takım Yıldızı üzerinden geçerken doğan kişiler akrep burcu olmaktalar. Akrep Takım Yıldızı modern 88 takım yıldızdan sadece biridir. Akrep Takım Yıldızı Zodyak kuşağında yer alır ve batısında Terazi, doğusunda Yay takımyıldızları bir üzüm salkımı gibi dünyanın yüzeyinden çok açık bir şekilde görülür. Akrep Takım Yıldızı bolca parlak yıldızdan oluşmaktadır. Bu yüzdendir ki gökyüzünde, parlaklık bakımından en heybetli ve ihtişamlı takım yıldız olan Avcı Takım Yıldızı ile ihtişam bakımından yarışacak düzeydedir. Sadece bu özellikleri bile akrep burcunu özel bir burç yapmaya yeter de artar bile. Bu yazımızda bu özel burcun, yani akrep burcunun en iyi on özelliğini sizler için derledik. Bu yazımızla akrep burcunun en iyi özellikleri ile pek çok bilgi edineceksiniz ve eğer akrep burcu iseniz neden önemli biri olduğunuzu anlayacaksınız.

1.Sır Tutma

Akrep burcunun en iyi özellikleri arasında, çok iyi bir sır tutucu olması dikkat çekici derece de ön plandadır. Akrep burcu ile sırlarınızı rahatlıkla paylaşabilir, onunla her konuda konuşabilir ve kolaylıkla iletişim halinde olabilirsiniz. İletişiminin güçlü oluşu sır tutan kişiliğini ön plana çıkaran önemli unsurlardan sadece birisidir. Akrep burcu sırlarınızı her koşulda saklar ve sizin izniniz olmadan asla başkaları ile sizin hakkınızda paylaşımda bulunmaz. Sırlarınız akrep burcu ile güvendedir. Eğer akrep burcu iseniz bu söylediklerimiz konusunda bana hak verdiğinize hiç şüphem yok. Sırları saklama konusunda akrep burcunu ön plana geçiren unsur hiç şüphesiz Terazi Takım Yıldızına yakın oluşudur. Terazi dengeyi simgelemektedir ve Akrep Takım Yıldızının ona yakın oluşu hiç şüphesiz dengeli bir sır tutucu rolü üstlendiğinin ve her kese eşit seviyede yaklaşarak sırlarınızı güvende tutuğunun bir göstergesi niteliğindedir. Akrep burcunun en iyi özellikleri arasında, doğal yapısı ve ihtişamlı parlaklığı ile Terazi Takım Yıldızına yakın oluşu sırdaşlık özelliği ile onu ön plana çıkartmıştır. Akrep burcunu tehdit bile etseniz sırlarınızı açıklamaz. Çünkü bu ona yıldızlardan kaynaklı ters gelen bir durumdur. Akrep burcunun yıldızları öyle ihtişamlı ve özel dizilmiştir ki sırlarınızı açıklamak onlara temelden ters gelmektedir. Bir binanın temelleri ne kadar sağlamsa o kadar zor yıkılır. Akrep burcu da aynen böyledir. Güçlü sır tutan temellere sahiptir. Bu sarsılmaz temeller yıldızların kuvvetli dizilişleri ve ihtişamlı parlaklığından gelmektedir.

2.Gözlem Yeteneği Çok Güçlüdür

Akrep burcunun en iyi özellikleri arasında gözlem yapma önemli bir yer tutmaktadır. Akrep burcu iyi bir gözlemcidir ve bu yeteneği özellikle iş hayatında çok olumlu karşılanmakta, sadece bu yeteneği ile bile kariyer basamaklarını hızla çıkmaktadır. Akrep burcu kalabalığın içerisindeki farkı ve bu farkın nelere neden olabileceğini hemen fark eder. Bu ona doğasından gelen bir nimettir ve bu nimeti sonuna kadar kullanmak onun en doğal hakkıdır. Farklı olanı seçmek adeta onun görevidir. Bu yüzdendir ki büyük şirketlerin insan kaynakları ve işe alım bölümlerinde çalışanlar çoğu zaman akrep burcudur. Bu insanlar kendiliğinden sadece akrep burcu oldukları için kariyerlerini fark etmeden bu yönde geliştirmişlerdir. Bulundukları kurumda yatıkları görev, kimin daha çok ve verimli çalışacağını gözlemlemek olan insan kaynakları görevlileri işte tam da bu yetenekleri ile doğru insanı tespit ederek kurumun ihtiyacı olan insanları seçerler.

3.İletişimleri Çok İyidir

Akrep burcu tam anlamıyla bir iletişim ustasıdır. Herkes ile arası son derece iyidir ve herkes ile iyi geçinmek tabiri caiz ise onun için bir görevdir. Ancak tabi ki gergin bir burç oluşu, akrep burcundan olan kişilerin bazı kişileri itici bulmasına neden olabilir. Eğer akrep burcu bir kişiyi itici buluyorsa o kişi de gerçekten bir şey vardır. Burada akrep burcunun yukarıda anlattığımız gözlem yeteneği devreye girmektedir. Bu da akrep burcunun en iyi özellikleri arasında fazlasıyla ön plana çıkan iletişim yeteneğinin diğer iyi özellikleri ile bağlantılı olduğunun bir göstergesi niteliğindedir. Akrep Takım Yıldızının, Terazi Takım Yıldızına yakın olduğunu daha önce söylemiştir. Bu durum akrep burcunun terazi burcunun dengeli insan ilişkileri kurma özelliğinden bir takım özellikler almasını sağlamıştır. Bu da hiç şüphesiz tarafsız yaklaşımıyla iletişim yeteneğini arttırmaktadır. İletişim yeteneği ile ön plana geçen akrep burcu tüm bu özellikleri ile çoğu zaman terazi burcundan daha iyi bir iletişime de sahip olmaktadır.

4.Cömert Bir Kişiliğe Sahiptir

Akrep burcu doğası gereği cömerttir. Sözünü esirgemediği gibi maddi manevi kendisine ait olan hiç bir şeyi tereddüt etmeden sevdikleri ile paylaşır. Bu özellik Akrep Takım Yıldızının çok parlak yıldızlardan oluşmasından ileri gelmektedir. Akrep Takım Yıldızının, en belirgin ve parlak takım yıldızı olan Avcı Takım Yıldızı ile parlaklık bakımından yarıştığını daha önce söylemiştir. İşte tam da bu yüzden akrep burcunun en iyi özellikleri arasında cömert bir yapıda oluşu çok belirgindir. Akrep burcu için paranın bir değeri yoktur. Onun için değerli olan sevgi ve manevi duygulardır. Akrep burcu bu özelliği ile manevi bir yapıya sahip ender bir burçtur. Bu yüzden insanlar arasında özel bir yeri vardır ve sevilir. Maddi ve manevi olarak cömert oluşu sevgisini de parasını da ve diğer olumlu özelliklerini de paylaşmasından ileri gelmektedir. Cömert insanların toplumda yer edinmesi sık sık maddi ögelerin ön plana çıkmasından ileri gelse de akrep burcunda bu durum biraz daha farklıdır. Akrep burcunun cömertliği sadece maddi anlamlar ile sınırlı değildir. Akrep burcu manevi pek çok şeyini insanlarla paylaşır ve bunun için ne bir pişmanlık duyar ne de çekinme hissine kapılır.

5.Sadıktır

Akrep burcu aşırı derecede sadık oluşuyla insanlar arasında hemen fark edilen bir burçtur. Zaten sır tutan bir burç oluşu da sırrın sahibine asla ihanet etmemesinden kaynaklı bir durumdur. Sevdiği insanı bırakmaz ve ona son derece bağlı hareket eder. Akrep bu sadakatinden karşılık beklemese de onun samimiyeti ve içtenliği karşısındaki insanın tam kalbine dokunur ve akrep burcunu vazgeçilmez bir insan yapar. Aşırı sadık oluşu iş hayatına da yansıyan akrep burcu çalıştığı yere de sadakatini her fırsatta gösterir. Sadakatin doruk noktası diyebileceğimiz akrep burcu özellikle aşk hayatında başarılı bir profil çizer. Hem sevilir hem de sever. Sadakati sabır ile birleştiren akrep burcu bu çerçevede başarılı insan ilişkileri ve başarılı bir iş hayatına ulaşma yolunda her zaman emin adımlarla ilerle. Sadakati her anlamda yaşar. Bu yüzden sabit bir yaşama sahiptir. Ve bu sabit yaşam ona istikrarlı bir yükseliş getirir. Yükselişleri doğru kullanan akrep burcu her alanda başarılı olama potansiyeline sahip insan profilini çok kolay oluşturması ile dikkat çeker. Bunu sağlayan ise akrep burcunun her anlamda çok sadık olması ve ihaneti yaşam biçiminden son derece sert bir biçimde dışlamasıdır. Akrep burcu gözlem yeteneği ile ihaneti çok net bir şekilde görür ve kendi ne kadar sadık bir birey ise ihanet edenlerden de o kadar nefret eder. Sadakati ve içtenliği ile ön plana çıkan akrep burcu ihanet edenlerin korkulu rüyasıdır denebilir. Sadakatinden gelen samimiyet onu insanlar arasında önemli yerlere sokar ve olanak verilirse çok büyük işler başarabilecek kapasitelere ulaşma yolunda emin adımlarla ilerler. Sadakati bir yaşam biçimi olarak benimsemesinin yanında sadık olduğu kişi veya kurum ile bir bütün oluşturur.

6.Son Derecede Yaratıcıdır

yaratıcılık hakkında günümüzde pek çok bilimsel araştırma yapılmakta ve sanat alanın pek çok inceleme konusu bulmaktadır. Bu inleme konularından çoğu yaratıcılığın kökeni ile ilgilidir. Yani yaratıcılık doğuştan mı gelmektedir yoksa sonradan mı kazanılmaktadır. Bu araştırılmaktadır. Bu araştırmalarda önemli bir yeri olan akrep burcu yaratıcılığın burçlarla ilgili olabileceğinin önemli bir göstergesi niteliğindedir. Ünlü ressamlardan Claude Monet akrep burcudur. Yaratıcılığının ve ressam özelliklerinin birleşimi ile ön plana çıkan Claude Monet sanat dünyasına çok değerli eserler kazandırmıştır. Bu önemli eserler arasında Gezinti, Gelincikler, Jeanne-Marguerite Lecadre Bahçede gibi çok önemli yapıtlar bulunmaktadır ve bu eserlerin çoğuna paha biçilememektedir. Akrep burcu yaratıcı özellikleri ile üretmeye ve yeni şeyler ortaya çıkarmaya son derece yatkındır. Bu özellik akrep burcunu özel hayatında ve iş hayatında başarıya götüren bir başka değerli özelliktir. Akrep burcunun en iyi özellikleri arasında yaratıcılık bu şekilde kendini gösterirken yaratıcı fikirler ve buluşlar da yine akrep burcundan çıkmaktadır. Dünyanın en zenginlerinden olan Bill Gates de akrep burcudur ve akrep burcunun tüm iyi yönlerinin adeta canlı bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. Başarının kapılarını açan yaratıcılık ögesi akrep burcunda fazlasıyla bulunmasına rağmen diğer özellikler ile sentezlenerek kullanılırsa büyük başarılar ve değerli kaynaklar ortaya çıkarır. İyi bir iletişimci olan akrep burcunun yaratıcılık ile açamayacağı kapı giremeyeceği yer yoktur. Yaratıcılık akrep burcuna Yay Takım Yıldızına yakın oluşundan sıçrayan bir özelliktir. Terazi ve Yay Takım Yıldızları arasında kalan akrep, özellikle yay burcundan yaratıcılık özellikleri almıştır. Akrep burcu özellikle komşuları bakımından çok şanslı olan burçlardır.

7.Baştan Çıkarma Konusunda İddialıdır

Akrep burcunun en iyi özellikleri arasında baştan çıkarma konusunda oldukça iddialı bir tutum da sergilemesi de vardır. Akrep burcu doğası gereği zeki ve karizmatiktir. Bunları diğer iyi özellikleri ile birleştiren akrep burcu baştan çıkarma konusunda bir uzmana dönüşebilir. Doğuştan çekici ve karizmatik olan akrep burcu mensupları sonradan kazandıkları iyi özelliklerle de kendilerin söz ettirir hale gelebilir. Bu tutumları onları elde edemeyecekleri hiç bi şey yokmuş havasına da soksa baştan çıkarma konusunda mütevazi davranıp sadece gerçekten sevebilecekleri ve inanabilecekleri insanlarla birlikte olma yoluna itmektedir. Bunun haricinde özellikle çekiciliğini kullanan akrep burcu, dengeli yapısı ile karşısındakine güven vererek baştan çıkarma yeteneklerini kullanabilir. İyi niyeti ve içtenliği elden bırakmama konusunda güvenilir olsalar da kötüye kullanılabilir bir özelliğe sahip olmanın her zaman bilincinde hareket etmeye özen gösterirler. Bu bilinç, akrep burçlarının, toplumun kabul edilebilir bir yerinde olması ve toplumda iyi yerlere gelmesi konusunda özellikle itici kuvvet olarak rol oynar. Akrep burçları her şeyi doğal akışına öyle çok bırakmışlardır ki baştan çıkarıcı özelliklerinin baskınlığını çoğu zaman hiç sezmeden hareket ederler ve başarı elde ettiklerinde bu özelliklerinin etkisini görmezler. Ancak baştan çıkarma özellikleri onların başarısındaki temel itici kuvvetlerden biridir.

8.Meraklıdırlar

Akrep burçları son derece meraklı bireyler olarak dikkat çekerler. Öğrenmeye ve yeni şeyler keşfetmeye son derece meraklıdırlar. Bu meraklı yapıları, akrep burcunun en iyi özellikleri arasındadır. Pek çok bakımdan kendilerini hiç ilgilendirmeyen şeyleri öğrenme konusunda atılgan olabilmektedirler. Bu atılganlık etraflarından gereksiz işlerle uğraştıkları yönünde bir algı oluştursa da gerçek bundan çok daha farklı şekilde işlemektedir. Akrep burçları meraklı yapıları ile öğrendikleri her şeyi bir bütün halinde düzenleme konusunda son derece uzmanlık gerektiren bir yaklaşımla hareket eder. Bu onlarından yıldız diziliminden gelen bir alışkanlık neticesinde ruhlarına yerleşen özel bir yetenektir. Bu yeteneği sonuna kadar zorlayan akrep burcu, her alandı karşısına çıkan meraklı yapısına karşın yaratıcı yapısını dengelemek için çoğu zaman bu yeteneğini baskılar.

9.Duyguları ile Hareket Eder

Akrep burcu akıl ve mantık çerçevesinde duyguları ile hareket eden zeki ve çok yönlü bir burçtur. Duyguları ile hareket etmeyi ve hislerini doğru kullanmayı çok iyi bilir. Bu onun için elde edilmesi güç olan şeylerin son derece az olduğunun bir göstergesidir. Yaratıcılık ile birleşen duyguları ile hareket etme dürtüsü onun önüne geçilmez ve yenilmez bir düzen kurmasını sağlar. Duygularıyla elde edilmesi zor şeyler için yeni yollar bulur. Akrep burcunun en iyi özellikleri, duyguları ile hareket etse de gerektiğinde bu duyguları kontrol etmesini bildiğinde ortaya çıkar. Duygusal ve düşünsel faaliyetleri fazla olan akrep burcu duyguları ile doğru kararlar vermeyi bildiği için her zaman bir adım öndedir. Rakipleri onu geriden izlerken, duyguları ile hareket etmek akrep burcunu özel kılar. Çoğu zaman kötü bir özellik olarak görülen duygusallık ve duyguları ile hareket etme alışkanlıkları akrep burcunun en iyi özellikleri arasındadır. Duygusallık akrep burcu için sağduyunun ve maneviyatın garantisi, sadakatin ve içtenliğin göstergesidir. Duygusal kararlar alan akrep burcu Akrep Takım Yıldızının insanın içine işleyen parlaklığı ile doğru kararlar vermesini bilir. Hissetmeden elde edilen pek çok şeyin yavanlığı akrep burcunun duyguları ile hareket ettiği zamanlarda yavanlık yerine içtenlik ve samimiyete dönüşür. Bu dönüşüm her zaman kalıcıdır ve akrep burcunu rakiplerinden, onu sevmeyenlerden bir adım önde tutar. Akrep burcunun bu özelliği sadece kendini değil çevresindekileri de düşünmesinden ileri gelir. Akrep burcu çevresindekilerin de duygularını önemser. Bu önemseme ise sadece duygularıyla hareket ederek kazanılabilir. Karşısındaki insanın anlayan ve ne hissettiği konusunda hiç bir şüphesi bulunmayan akrep burcu doğru kararlarını diğer insanlara yönelik de almasını bilerek her zaman taktir toplar.

10. Hırslı ve Kararlıdır

Akrep burcu hırslı bir yapıya sahiptir ve bu yapısını kararlılığı ile harmanlar. Bu da ona iş hayatında başarıyı getirir. akrep burcu insanları genelde bu özellikleri ile başarılı kimselerdir. Hollywood’un başarılı aktörlerinden Demi Moore bu tür akrep burçlarından sadece birisidir. Hırslı yapısı ve gözü karalığı ile Hollywood’da yükselen Demi Moore başarılı oluşunu hırslı ve kararlı yapısına borçludur. Demi Moore bu konudaki örneklerden sadece biri olmakla beraber akrep burcuna sahip insanların başarılı olduğunu bize göstermektedir. Akrep bir hayvan olarak tehlikeli ve her koşulda yaşamasını bilen özel bir yaratıktır. Bu yapısı takım yıldızı aracılığı ile insanlara bir özellik olarak geçmiş olan akrep burcu çoğu hırs ve ihtirastan oluşan duygusal kararlarının ardında akılın ve mantığın izlerini taşır. Hırs ve kararlı yapı onu başarıya duygusal yapısı kirlenmesine ve yozlaşmasına izin vermeden saf ve temiz kalması konusunda ona yardımcı olur. Hırs ve kararlılığın çelikleşmiş bir göstergesi olan akrep burcu iş hayatında başarılı olduğu kadar, yine bu özellikleri ile özel hayatında da başarıya ulaşmasını bilir. Özellikle akrep burcu kadını istediğini almak için ince eleyip sık dokuyarak eşine az rastlanır hırs ve kararlılık dolu pek çok plan yapabilir. Tüm bu özelliklerinin yanında hırsını ve kararlı yapısını doğru kullanmasını bilen akrep burcu kısa yoldan başarıya ulaşmak yerine son derece planlı ve organize hareket ederek yapılması gerekeni harfiyen yapar e istediği şeye uzun yoldan ulaşır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s