İnterneti Yaşamak ve Stumbleupon Uygulaması

Günümüzde arama motorları ve sosyal ağlar arasında gidip geliyoruz. Bu hayatımızın bir parçası oldu. Bu artık bizim için vazgeçilmez bir olgular bütünü. İnterneti bu şekilde yaşıyoruz ve hayatımızın bir parçası kabul ediyoruz.

Google bilgiye ulaşmada oldukça başarılı ve özel bir yeri olduğu gerçek ancak bu yazımda yeni keşfettiğim ve oldukça beğendiğim bir uygulamadan söz etmek istiyorum.

Uygulamanın adı Stumbleupon. Google gibi arama motorlarını kullanırken bu platformların noktasal olduğunu farketmişsinizdir. Yani arayacağım öz terimden işe başlarsınız. Ama örneğin daha genel bir arama yapmak daha genel bilgilere ulaşmak istiyorsunuz. İşte bu konuda Stumbleupon tam size göre bir uygulama.

Genel konulardaki internet sitelerini sizin için buluyor ve hem kolay hem de hızlı hızlı aralarında gezinmemiş sağlıyor.

Örneğin sanat ile ilgili sitelerde gezinmek istiyorsunuz. Sanat kategorisine giriyorsunuz ve önünüze sanat ile ilgili genel konulara hitap eden siteler akmaya başlıyor. Dikkat edin “sanat dünyasından son haberler” gibi bir arama terimi kullanmadık. Sadece “sanat”.

Bu bize ne kazandırır? Ne zaman kullanmak gerek? derseniz; İlgili konuda ne aradığımızı tam olarak bilmiyorsak bir fikir almamızı, konular arasında rahatça gezinmemiş, yeni internet siteleri ve mecralar keşfetmenizi sağlar.

Stumbleupon işte böyle güzel bir uygulama. Başlarda biraz karışık gelsede interneti yaşamak adına tam aradığımız şey olduğunu söylemek isterim.

Reklamlar

One thought on “İnterneti Yaşamak ve Stumbleupon Uygulaması

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s