Bir Gece Yarısını Daha Geçtik

Bir gece yarısını daha geçtik, güçsüz, çaresiz, kimsesiz. Zaman nasıl geçer? Düş kırıklığı, hayal ve saplantılar. Hepsi bir büyün ve yozlaşmış düzenin içinden lastik gibi fırlayan bozuk bi r tebessüm.

Çaresizlik, çaresizlik, çaresizlik ve çaresizlik… güçsüzlerin dur durak bilmeyen korkularından ötede bilinmeyen ve aslında hiç karşısına çıkmatacak düşmanların düşlerinin içinde kaybolmuşluk. Yani sistem. Sitemin yanlışlanabilirliğinin kimsenin umurunda olmaması ve bir yanlış tebessüm. Kabuslarda düşmanların güç gösterisi altında ezilmek, gerçek dünyada ise çok daha fazla ezilmek edeta presslenmek.

Yayamış yamalı külfeti insanın sırtına ağır gelmemeye başladığında işte tam o anda insan oğlu kötülükle olan savaşını kaybetti. Yakıldı. Yozlaştı. Ama en kötüsü ne hale geldiğinin farkına bile varmadı.

Kim ne diyebilir tükenmiş birine. Tükenmişlik sendromuna yakalanmış. Komik. İnsan bir sendroma veya hastalığa yakalanmadan tükenemez mi?

Ve küfür böyle saçmalıklara acıyın artık gerçekten tükenenlere ve kalabalığın içinde başını çevirip kimsenin bakmadıklarına. Güçsüzü ezmek adaletse güçsüzün sizden güçlü olacağı günü hatırlayın ama sakın unutmayın onu ezdiğiniz.

Tükenmişliğin içindeki bitiklik olsun en büyük düşmanınız çünkü hepimiz tükeniyoruz. Gençlik. Eskisi gibi değil insan. Veya bir saniye öncesi gibi. Nasıl bu kadar hızlı değişti ve adapte oldu. Tükenmişliği fazla. Artık direnemez teslim oldu. Teslim olmak mı? Edebiyat mı? Düşünce sanatları mı? İnsan kiri mi? Yoksa insan kılı mı? Kıl dolu insanlar ama kıllarından daha kıllar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s